Kojarzycie jakąś kancelarię od prawa medycznego w Warszawie? Chodzi o założenie NZOZ-u.

#2017-08-23 01:16:30 

Jasnie_Wielmozny

Użytkownik

Witam. Słuchajcie, jest taka sprawa, że ostatnio odezwało się do mnie kilkoro znajomych z czasów studiów. Mamy już oczywiście odpowiednie uprawnienia do leczenia ludzi, odpowiednią praktykę, jednak praca w publicznych placówkach… no każdy, kto wie, jak to wygląda, a chce też żyć na jakimś poziomie, to wie też, że lepiej po prostu założyć prywatną klinikę. Problem w tym, że mamy problem z prawnymi założeniami przy tworzeniu takiego NZOZu. Może znacie jakiegoś prawnika, czy kancelarię, która się takim zagadnieniem zajmowała? Będę wdzięczny za udostępnienie linka, albo coś.
#2017-08-23 02:36:30 

immolated

Użytkownik

Życie na poziomie”… a ja myślałem, że lekarze są po to, by pomagać ludziom, a nie by żyć na poziomie. To tak, jak z papugami. Też zrobili soebie z prawa biznes, zamiast pomagać tym, którzy nie kuają, o co chodzi.
#2017-08-23 05:00:18 

Celniczka

Użytkownik

Ja tego tak nie widzę. Przecież on nie pisze, że chce doić kasę ze swoich pacjentów, tylko, że po prostu publiczne zakłady opieki zdrowotnej ledwo spełniają minimum. Przynajmniej w naszym kraju. Ja wiem, jak to wygląda za granicą i wierz mi, gdyby były takie standardy, jak na zachodzie, to lekarze chętniej by pracowali w PZOZach. Co do zaś sameg pytania kolegi, to z tego co wiem, to tę sprawę reguluje ustawa o działalności leczniczej. Jak umiesz czytać, to na pewno sobie sprawę ogarniesz ;)
#2017-08-23 05:35:11 

Darkness

Użytkownik

Z tym, że nie koniecznie. Trzeba pamiętać, że język prawny może mieć zupełnie inne znaczenie, niż nam się wydaje na pierwszy rzut oka. Przede wszystkim prawo powinno być bardzo precyzyjnie opisane, a w polskich ustawach niestety to bywa różnie – wszystko zależy od tego, kto i jak pisze te ustawy. Ja wiem na przykład, że dużo jest spartaczonych, że aż głowa boli.
#2017-08-23 06:05:45 

Muslimka

Użytkownik

Nie da się ukryć, że tak jest i rzeczywiście w tej materii warto skorzystać z pomocy doświadczonych prawników. Moja siostra swojego czasu zakładała ze znajomymi NZOZ i też szukali w Warszawie kancelarii od prawa medycznego. Trafili wówczas pod ten link http://www.sosnowskilegal.pl/obsluga-prawna-firmy-branza-farmaceutyczna/. Okazało się,że jest tutaj sporo formalności, jednak dobry prawnik potrafi wyłożyć wszystkie informacje tak, by sobie bez większego problemu poradzić z nimi. Na pewno musicie mieć lokal, który będzie spełniał wymogi SANEPIDu. Pamiętam, że tutaj się sporo bujali.
#2017-08-23 07:10:34 

Jasnie_Wielmozny

Użytkownik

Tę ustawę to już wcześniej czytałem i... no miałem się za inteligentnego człowieka, ale nie do końca chyba ogarnąłem, jakie obowiązki ciążą na lekarzach, którzy chcą założyć taką działalność.
#2017-08-23 10:02:40 

Muslimka

Użytkownik

Dlatego dobrze właśnie skorzystać z usług kancelarii, która ma ogarnięty ten temat. Przynajmniej będziecie mieli jasno wyznaczoną ścieżkę, co należy robić.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015