Kojarzycie jakąś kancelarię od prawa medycznego w Warszawie? Chodzi o założenie NZOZ-u.

#2017-08-23 01:16:30 

Jasnie_Wielmozny

Użytkownik

Posty: 84

Skąd: Raciborz

Wiek: 23

Witam. Słuchajcie, jest taka sprawa, że ostatnio odezwało się do mnie kilkoro znajomych z czasów studiów. Mamy już oczywiście odpowiednie uprawnienia do leczenia ludzi, odpowiednią praktykę, jednak praca w publicznych placówkach… no każdy, kto wie, jak to wygląda, a chce też żyć na jakimś poziomie, to wie też, że lepiej po prostu założyć prywatną klinikę. Problem w tym, że mamy problem z prawnymi założeniami przy tworzeniu takiego NZOZu. Może znacie jakiegoś prawnika, czy kancelarię, która się takim zagadnieniem zajmowała? Będę wdzięczny za udostępnienie linka, albo coś.
#2017-08-23 02:36:30 

immolated

Użytkownik

Posty: 42

Skąd: Polska

Wiek: 15

Życie na poziomie”… a ja myślałem, że lekarze są po to, by pomagać ludziom, a nie by żyć na poziomie. To tak, jak z papugami. Też zrobili soebie z prawa biznes, zamiast pomagać tym, którzy nie kuają, o co chodzi.
#2017-08-23 05:00:18 

Celniczka

Użytkownik

Posty: 73

Skąd: Ustka

Wiek: 33

Ja tego tak nie widzę. Przecież on nie pisze, że chce doić kasę ze swoich pacjentów, tylko, że po prostu publiczne zakłady opieki zdrowotnej ledwo spełniają minimum. Przynajmniej w naszym kraju. Ja wiem, jak to wygląda za granicą i wierz mi, gdyby były takie standardy, jak na zachodzie, to lekarze chętniej by pracowali w PZOZach. Co do zaś sameg pytania kolegi, to z tego co wiem, to tę sprawę reguluje ustawa o działalności leczniczej. Jak umiesz czytać, to na pewno sobie sprawę ogarniesz ;)
#2017-08-23 05:35:11 

Darkness

Użytkownik

Posty: 8

Skąd: Mąciobrody

Wiek: 32

Z tym, że nie koniecznie. Trzeba pamiętać, że język prawny może mieć zupełnie inne znaczenie, niż nam się wydaje na pierwszy rzut oka. Przede wszystkim prawo powinno być bardzo precyzyjnie opisane, a w polskich ustawach niestety to bywa różnie – wszystko zależy od tego, kto i jak pisze te ustawy. Ja wiem na przykład, że dużo jest spartaczonych, że aż głowa boli.
#2017-08-23 06:05:45 

Muslimka

Użytkownik

Posty: 76

Skąd: Dobrzyca

Wiek: 46

Nie da się ukryć, że tak jest i rzeczywiście w tej materii warto skorzystać z pomocy doświadczonych prawników. Moja siostra swojego czasu zakładała ze znajomymi NZOZ i też szukali w Warszawie kancelarii od prawa medycznego. Trafili wówczas pod ten link http://www.sosnowskilegal.pl/obsluga-prawna-firmy-branza-farmaceutyczna/. Okazało się,że jest tutaj sporo formalności, jednak dobry prawnik potrafi wyłożyć wszystkie informacje tak, by sobie bez większego problemu poradzić z nimi. Na pewno musicie mieć lokal, który będzie spełniał wymogi SANEPIDu. Pamiętam, że tutaj się sporo bujali.
#2017-08-23 07:10:34 

Jasnie_Wielmozny

Użytkownik

Posty: 84

Skąd: Raciborz

Wiek: 23

Tę ustawę to już wcześniej czytałem i... no miałem się za inteligentnego człowieka, ale nie do końca chyba ogarnąłem, jakie obowiązki ciążą na lekarzach, którzy chcą założyć taką działalność.
#2017-08-23 10:02:40 

Muslimka

Użytkownik

Posty: 76

Skąd: Dobrzyca

Wiek: 46

Dlatego dobrze właśnie skorzystać z usług kancelarii, która ma ogarnięty ten temat. Przynajmniej będziecie mieli jasno wyznaczoną ścieżkę, co należy robić.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015