Boję się, że nie poradzę sobie jako opiekunka w Niemczech.

#2017-02-16 00:35:14 

śpiąca

Użytkownik

Posty: 48

Skąd: Pabianice

Wiek: 32

W regionie w którym mieszakm generalnie brakuje pracy, szczególnie w tym charakterze, w jakim jestem specjalistką, czyli pilęgniarskim. Jeszcze niedawno pracowałam w przychodni, ale teraz nie ma potrzebny na tyle pielęgniarek. Chciałabym spróbować swoich sił za granicą, jako opiekunka osób starszych, tylko nie wiem czy sobie dam radę. Może podzielicie się informacjami jak to wygląda w praktyce.
#2017-02-16 01:56:36 

Inna_niż_wszyscy

Użytkownik

Posty: 20

Skąd:

Wiek: 39

Sprawa jest bardzo trudna, ale nie bez wyjścia. Trzeba się po prostu solidnie przygotować do tej pracy. Nie może się jej podejmować nikt, kto wie z góry, że nie da rady. To nie jest praca na pół gwizdka, tu liczy się przywiązanie i oddanie. Trzeba być w pełni dyspozycyjnym i trzeba poza tym potrafić sobie poradzić z różnymi sytuacjami.
#2017-02-16 02:19:57 

AjfonSrajfon

Użytkownik

Posty: 19

Skąd: Jarocin

Wiek: 19

Z tego co wspominała moja znajoma, to warto też język sobie trochę podszkolić. Nie zawsze jest to konieczne, ale mimo wszystko warto mieć podstawy, które z kolei warto sobie co jakiś czas przypominać. W końcu jest to praca w innym kraju. Znajoma przed samym wyjazdem wzięła kilka dodatkowych lekcji i kupiła sobie jeszcze rozmówki, żeby w wolnych chwilach ten język szkolić jeszcze bardziej.
#2017-02-16 04:26:18 

śpiąca

Użytkownik

Posty: 48

Skąd: Pabianice

Wiek: 32

Z tym językiem to zawsze miałam obawę, bo mimo, że go znam, to czasami człowiek czuje, że czegoś mu brakuje w tych rozmowach.
#2017-02-16 06:39:51 

Muslimka

Użytkownik

Posty: 68

Skąd: Dobrzyca

Wiek: 46

No właśnie dlatego warto sobie pomoc poprzez dodatkowe lekcje przed samym wyjazdem. Akurat ta umiejętnosc jest na tyle stabilna, że nie zniknie z naszego życia i będziemy o niej pamiętali. Przed samym wyjazdem warto porozmawiac z innymi opikeunkami, które na pewno poradzą jak niektóre sprawy załatwić i jak się zachować w niektórych sytuacjach.
#2017-02-16 08:40:07 

AjfonSrajfon

Użytkownik

Posty: 19

Skąd: Jarocin

Wiek: 19

No własnie miałem wspomniec o tym, że warto poprosić kogoś kto już tam był o kilka słów o tej pracy.
#2017-02-16 08:58:57 

WegetariankaFrania

Użytkownik

Posty: 59

Skąd: Koszalin

Wiek: 42

Ja polecam zajrzeć sobie tutaj http://laxocare.pl/opiekunka-osob-starszych-poradze/, żeby poznać cały plan działania jeśli chodzi o wyjazdy do Niemiec. To całkiem pokaźne kompendium wiedzy jak się do takiego wyjazdy przygotować.
#2017-02-16 10:17:59 

AjfonSrajfon

Użytkownik

Posty: 19

Skąd: Jarocin

Wiek: 19

Świetny poradnik...
#2017-02-16 11:18:47 

WegetariankaFrania

Użytkownik

Posty: 59

Skąd: Koszalin

Wiek: 42

Poradnik to tylko dodatek, bo tak naprawdę to firma LAXO Care jest najlepszą firmą, jeśli chodzi o pośrednictwo w załatwianiu takiej pracy. Dzięki nim już niejedna osoba wyjechała do opieki nad starszymi osobami w Niemczech.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015