Jak zabezpieczyć taras przed szkodliwymi czynnikami.

#2016-10-31 07:27:21 

Falda

Użytkownik

Posty: 65

Skąd: Lipno

Wiek: 31

Rozważam z mężem budowę tarasu przy wyjściu z naszego domu jednorodzinnego. Ale bierzemy pod uwage nie tylk wygląd, ale też sposób pielęgnacji materiału potrzebnego do Budowu. Wiele osób chwali drewno, ale z tego co wiem, to ilość preparatów, które trzeba używac przy konserwacji powala. Jakie są Wasze odczucia na ten temat.
#2016-10-31 08:58:48 

sedes

Użytkownik

Posty: 55

Skąd: Pionki

Wiek: 30

Zdeycowanie masz rację mówiąc o tym, że drewno jest fajne, ale tylko do czasu. Każdego roku musisz prowadzić konserwacje. Może prace nie są zbyt trudne, ale za to są bardzo kosztowne. Dlatego warto poszukać jakieś alternatywy w tym kierunku.
#2016-10-31 09:24:11 

Falda

Użytkownik

Posty: 65

Skąd: Lipno

Wiek: 31

No tak alternatywy, ale czym można zastąpić drewno w takim przypadku, bo jeszcze nie słyszałam o czymś lepszym.
#2016-10-31 12:00:45 

commandor

Użytkownik

Posty: 57

Skąd: Spychowice

Wiek: 32

No to ja już Ci piszę, co jest lepsze od drewna i zdecydowanie tańsze w utrzymaniu. To deska tarasowa z kompozytów, która tworzy cały taras wraz z innymi elementami. Wszystko to jest wykonane z włókien bambusowych oraz kompozytów, które są bardzo wytrzymałem na warunku atmosferyczne.
#2016-10-31 13:26:46 

terror9

Użytkownik

Posty: 59

Skąd: Siczki

Wiek: 21

No tak, kolega zna się widzę w temacie. Kompozyt, który jest zastosowany w produkcji jest także wzbogacony o srodki grzybobójcze, dzięki czemu cała konstrukcja nie musi być konserwowana praktycznie wcale. Wszystko co potrzebne do utrzymania dobrego stanu jest już zawarte na etapie produkcji takiego materiału.
#2016-10-31 15:08:39 

WegetariankaFrania

Użytkownik

Posty: 59

Skąd: Koszalin

Wiek: 42

Użycie desek kompozytowych na taras to najbardziej oszczędna forma budowy, która poza tym jest bardzo ładna i daje ciekawy efekt koncowy, który trudno osiągnąć poprzez zastosowanie drewna. Takna marginesie drewno się chyba już przejadło ludziom, bo coraz częściej sięgają po nowoczesne pomysły konstrukcyjne.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015